Aktuality

Dodatkové tabule na zastávkách autobusu

Na dodatkové tabuli jsou uvedeny základní informace o zastávce, jako je název zastávky, číslo zóny IREDO do které je zastávka zařazena, číslo odjezdové hrany. Dále však také dodatková tabule obsahuje QR kód, který přináší také dynamické informace. Načtením QR kódu pomocí mobilního telefonu lze zjistit nejbližší odjezdy autobusů z dané zastávky, polohu spoje a jeho případné zpoždění spoje.

/files/files/soubory/aktuality/Dodatkove_tabule.pdf

Cyklobusy

Euroregion Glacensis ve spolupráci s kraji Královéhradeckým a Pardubickým zajišťuje organizaci provozu cyklobusů do Orlických hor, oblasti Buková hora – Suchý vrch a Králický Sněžník. Cyklobusy zahájí sezónu v sobotu 29.5.2021. V současné době byly vydány tradiční cyklobusové mapy a v následujících dnech budou rozdistribuovány do infocenter a na obecní a městské úřady.Naším společným cílem je co nejvíce informovat širokou veřejnost o možnostech přepravy prostřednictvím cyklobusů, zejména v letošním roce, kdy je třeba podpořit domácí cestovní ruch. Z tohoto důvodu si Vás tímto dovolujeme požádat o pomoc s propagací cyklobusů, které projíždějí Vašim regionem, a to na Vašich webových stránkách, zpravodaji, rozhlase či mobilní aplikace jako Mobilní rozhlas a Česká obec, nebo v jiném sdělovacím prostředku tak, aby se o možnostech dozvěděli i Vaši občané a cyklobusy pak využili. K propagaci využívat také náš Facebook, proto budeme rádi, pokud budete naše příspěvky sdílet mezi další zájemce o cykloturistiku.   

https://www.facebook.com/euroregionglacensis/
https://www.facebook.com/events/1621765384690924

Cyklobusy jezdí do oblasti Orlických hor o sobotách, nedělích a státních svátcích od 29.5. 2021 do 28. 9. 2021. Veškeré informace, které jsou průběžně aktualizovány, je možné najít na:https://www.euro-glacensis.cz/cyklobusy2021.html

Očkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou

Očkování proti nemoci COVID-19 probíhá ode dne 22. března 2021 v očkovacím centru v Rychnově nad Kněžnou (budova Společenského centra, Panská ulice č.p. 1492), a to i přesto, že objednání obdrželi pozvání prostřednictvím SMS do Oblastní nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. O změně očkovacího místa nebudou s největší pravděpodobností objednaní klienti individuálně vyrozumíváni.

Očkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou bude v provozu od 22. března 2021. Umístěno je v budově společenského centra v Panské ulici, č.p. 1492.
První týden fungování bude zkušební. Objednaní na očkování by měli dostat na svůj kontakt zanechaný během rezervace informaci, zda se mají dostavit již do nového očkovacího centra.

 img_pdf.pngOčkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou - základní informace
 
 

 Změna ohlašování odstávek ČEZ

 img_pdf.png Změna ohlašování odstávek ČEZ

 

Ceník vodného a stočného

img_pdf.pngCeník vodného a stočného pro rok 2021